Jesteś w: Strona Pokemon >> Anime >> Lista odcinków >> Sezon 11 >> Odcinek 537


DPWW #17 Zespół G wkracza do akcji!
#537 Enter Galactic!

Japońska premiera: 06.03.2008 r.
Amerykańska premiera: 09.08.2008 r.
Polska premiera: 10.02.2009 r.
Ważni bohaterowie: Saturn (Artur Pontek/Tomasz Błasiak), Reggie (Krzysztof Szczerbiński), Maylene (Agnieszka Maliszewska), Jenny (Joanna Domańska).
Miejsce akcji: miasto Veilstone.
Ważne Pokemony: Toxicroak, Croagunk.
Ważne wydarzenia: Dowiadujemy się więcej o Zespole G.
Download: MegaUpload/Serwer PokeMana

Kiedy nasi bohaterowie mają zamiar ruszyć w dalszą podróż, w mieście Veilstone pojawia się tajemniczy "Zespół G", który ma zamiar ukrać meteoryty. Po co im one i jaki ma to związek ze stworzeniem "nowego świata"?
Refleksje

Po paru odcinkach z walkami w Sali nadszedł czas na Zespół G! W związku z tym powraca Saturn, który przemawia głosem Artura Pontka... oprócz jednej sceny odcinka, podczas której przemawia głosem Tomasza Błasiaka. Dziwna rzecz, może przypadkiem nie zauważyli tej sceny podczas nagrań i musieli ją dograć bez Pana Artura? Cóż, pewnie nigdy się nie dowiemy... Jego pomocników tym razem zagrali Cezary Kwieciński oraz Monika Wierzbicka. Osobiscie wolałem jednak Pana Lewandowskiego i Panią Łaskę, ale nie są to jakieś ważne postacie, więc da się przeżyć... W tle mnóstwo losowych Mieczysławów Morańskich i Cezarów Kwiecińskich, po raz ostatni zachwyca Agnieszka Maliszewska w roli Maylene oraz Krzysztof Szczerbiński jako Reggie. Pan Artur Pontek, jak zwykle, świetnie zagrał również Paula. Agata Rzeszewska na zwykłym pozimie (tj. "niektórym może się nie podobać jej Joy, ale nie jest najgorzej"), Pani Domańska zajęła rolę Jenny chyba już na stałe i nawet dobrze pasuje (i świetnie, łatwo będzie ją ściągnąć na rolę Maksa w przypadku dubbingu 7 serii ;-).

Do dialogów powrócił Pan Maciej Wysocki i jest dobrze, jak zwykle. W tym odcinku poznaliśmy kilka tłumaczeń różnych nazw i tak: "Lake Valor" to po polsku "Jezioro Waleczności", "Spear Key" - "Klucz Włóczni", a "Red Chain" - "Czerwony Łańcuch". Bez większych niespodzianek. Poważnym błędem była jedna z wypowiedzi Saturna:

Saturn: Potrzebujemy tych meteorytów do budowy nowego miasta!

Oczywiście Zespół G potrzebował tych kamienii do budowy nowego ŚWIATA. O dziwo, na liście dialogowej wszystko jest dobrze, widać bezmyślna zmiana reżysera albo pomyłka pana Artura. Cóż.
Pokémon © and TM 1995-2009 dla Nintendo, Game Freak, Pokémon USA, Twin Media Power Video, Jetix Europe itd.
Materiały z tej strony mogą być używane w innych miejscach jedynie za zgodą autorów.
JETIX name & logo © and TM Disney Enterprises, Inc.
Strona Pokemon 2006-2009 © Daru
Autorzy strony i źródła

19:21:01 Image Hosted by ImageShack.us Top - 100 stron o Pokémon Mpokemon - Toplista! PokeSerwis.pl Top